brother logo

Pre-treatment Uygulaması

  1. Neden pre-treatment gerekli ?
  2. Nasıl Hazırlanır ?
  3. Nasıl Uygulanır ?

Pre-treatment uygulaması beyaz boya için vazgeçilmez bir uygulamadır. 

İnsan gözü yüzeylerdeki ışın yansıması ve bu yansımadaki dalga boyu sayesinde renkeri görebilir ve ayırabilir. Eğer Siyah Zemin üzerine Beyaz harici bir rengi print etmek istiyor iseniz, algılamayı sağlamak için kumaş yuzeyini rengi yansıtacak beyaz boya ile kaplamalısınız.

beyaz

Pre-treatment Görünmez katmanı kumaş yüzey üzerine kaplanacak olan beyaz boyanın emilimini ideal oranda düşürerek üzerine aktarılacak renklerin mükemmel bir şekilde görünmesini sağlamam amacı ile kullanılır. 

2) Pre-treatment Solusyonu (20 kg Bidon paket)

 2 birim Distirilize su ( saf su) ve 1 birim Pre-treatment solusyonu oranında sulandırılır. Bazı farklı kumaşlara göre ( çok kalın yada çok ince ) oranı değiştirilebilir. Fakat en ideal standart karışım oranı 2 birim su ve 1 birim Pre-treatment oranıdır. T-shirt rengine göre yapabileceğiniz Pre-treatment uygulama gramajı aşağıdaki gibidir. 

pre tablo

T-shirt yada kumaş üzerine uygulayacağınız pre-treatment oranı fazla da olmamalıdır. En optimal düzeyde Uygulanan Pre-treatment görüntü kalitesi ,yıkama ömrünü dogrudan etkiler. Pre-treatment ile ilgili bilgiler GT-3 Kullanım eğitimlerinde detaylı ve uygulamalı olarak verilmektedir

Pre-treatment uygulamasının yöntemleri rulo ile uygulama en temel ve basit şekildir.rulo

Baskı yapılacak yüzeye homojen olarak uygulamak için rulo kullanılabilir. Elektirikli tabanca ile uygulanabilir. Burada uygulama pratiği önem kazanmaktadır.  Çünkü istemeden de olsa fazla pretreatment püskürtülebilir. Minimum püskirtme ve rulo uygulaması zaman zaman bir arada kullanılabilir.

 

 

Pre-treatment için farkı özellikte bir çok makine tasarlanmıştır ve pazarda yerini almıştır. 

 

sefa  lawson
 viperr  buisine

   

    

Bazı Çok kalın Giyisilerde yada %100 pamuk olmayan pamuklu giyisilerde solusyon miktarını değiştirerek baskı kalitesini geliştirebilirsiniz. Brother GT-3 Kullanıcı Eğitimlerinde diğer detaylar ve birbirinden faklı yaratıcı uygulamalar karşınızda olacağız.

Facebook Like Button

gtx -copyright

gtx-logo-1            brother-logo

UĞUR TEKSTİL MAKİNALARI - Her Hakkı Saklıdır. (Copyright 2017)